Search

MŪSŲ ŽURNALAS

Mūsų istorija

Skaitmeninė detoksikacija – neįtikėtina, bet tikra

Visi esame girdėję apie detoksikacijos programas. Jos naudingos kūnui ir sielai – tikrai verta išbandyti.
 
Bet skaitmeninė detoksikacija? Skamba neįtikėtinai. Ar tai apskritai įmanoma? Nuo ko reikėtų pradėti?
 
Iš pradžių trumpai papasakosiu apie savo skaitmeninius įpročius. Dažniausiai prie interneto prisijungiu ne anksčiau kaip 6.30 val. Tada pakeliui į darbą kokią valandą naršau socialiniuose tinkluose, o per pertrauką, 10 val., vėl prisijungiu patikrinti tviterio žinučių. Jeigu pietų salotos atrodo gražiai, jų nuotrauką paskelbiu „Instagram‘e“. Gerdama arbatą skaitau gautus el. laiškus. Pakeliui iš darbo išmaniajame telefone naršau įvairiausias naujienų svetaines, o grįžusi namo internete praleidžiu vidutiniškai dar tris valandas. Ar esu priklausoma nuo skaitmeninės erdvės?
 
Atliekant skaitmeninę detoksikaciją, reikėtų atsisakyti interneto ir liautis lindėjus feisbuke. Ar turėčiau atsisakyti ir išmaniojo žingsniamačio bėgiodama? O kaip dėl elektroninės šakutės, kuri leidžia stebėti, kaip greitai valgau? Bet man šie dalykai būtini!
 
Skaityti popierinę knygą, o ne elektroninę planšetėje? Žinoma, kodėl gi ne. Priminkite, kaip ją įjungti?
 
Šiandien atsitraukti nuo skaitmeninės erdvės atrodo beveik neįmanoma – lyg bandytum užverti duris į pasaulį. Paradoksalu, bet skaitmeninę detoksikaciją galite pradėti į telefoną atsisiuntę porą programėlių, kurios užblokuotų socialinių tinklų pranešimus.
 
Jums turėtų padėti visiškos smulkmenos, pvz., įsigykite žadintuvą, kad ryte netektų tiesti rankos prie rytinę melodiją grojančio telefono.
 
Kai skaitmeniniam pasauliui skirsite mažiau laiko, prisiminsite, kaip išties malonu susitikti su žmonėmis, kalbėtis akis į akį ir, paprastai tariant, gyventi realybėje...
 
Man ši idėja patinka. Gal net pamėginsiu ją įgyvendinti.

#detox

#body

#mind

#digital


Naujienos

Mūsų žurnalas