Search

MŪSŲ ŽURNALAS

Mūsų istorija

„Sofija, 38 metų, kaimo mokytoja

Mano gyvenimas pasikeitė iš didelio miesto persikėlus gyventi į kaimą.
 
Kaip viskas prasidėjo? Visada gyvenau didmiesčiuose – ir man tai patiko. Ten verda kultūrinis gyvenimas, žmonės gyvena sparčiu ritmu. Bet, tapusi mama, greitai supratau: vaikams nepakanka vietos žaidimams, o balkonas per mažas visoms gėlėms, kurias dievinu... Mums trūko gamtos, trūko oro.
Tada vieną dieną pastebėjau skelbimą: mažo miestelio mokykla ieškojo mokytojo, kuris galėtų pradėti dirbti kitų metų pradžioje. Nutariau pasinaudoti šia galimybe.
 
Kaip gyvenate šiandien? Dabar mes gyvename erdviame name. Mūsų sodas toks didelis, kad juokais planuojame įsigyti porą avių, kurios nurupšnotų veją. Mokytojauti čia man patinka taip pat, kaip ir mieste. Mūsų šeimos gyvenimas visiškai pasikeitė. Vaikai beveik visai nebeserga, mes iš naujo atrandame gyvenimo gamtoje džiaugsmus. Mus supa medžiai ir žaluma.
 
Gal galite duoti kokį nors patarimą? Jeigu visada gyvenote mieste, nelengva pasiryžti ir išsikelti gyventi į kaimą. Mes buvome suplanavę, kad bandomasis laikotarpis truks vienus metus. Jeigu planas nebūtų pasiteisinęs, būtume grįžę atgal į miestą. Šiandien patys stebimės, kaip sugebėjome taip ilgai ištverti tarp betono sienų, kur oras užterštas. Čia mūsų gyvenimo kokybė tikrai geresnė. Be to, vos pusvalandis kelio automobiliu ir mes galime pasinerti į kultūrines miesto veiklas. Gyvenimas kaime man suteikė neįtikėtinai daug naujų galimybių.

Naujienos

Mūsų žurnalas